Klimatizace s přívodem čerstvého vzduchu

Vytápění v zimním období snižuje vlhkost vzduchu, což může vést k bolestem v krku, nachlazení a dalším potížím. V létě může být vysoká úroveň vlhkosti naopak velmi nepříjemná i při relativně nízkých teplotách. Pro udržení celoročního komfortu potřebujete víc než jen regulaci teploty. Schopnost upravovat i uroveň vlhkosti vzduchu a regulovat přívod čerstvého vzduchu je také důležitá. To ovšem nebylo s běžnými klimatizačními jednotkami možné. Až do nedávna....

Nová jednotka Daikin Ururu Sarara se svou unikátní kombinací schopností zvlhčování, odvlhčování, ventilace a čištění vzduchu, zajišťuje přesně takovou uroveň pohodlí, jakou požaduje , v kterémkoliv ročním období.

Japonská slova URURU SARARA označují funkce klimatizace : URURU-zvlhčování , SARARA - odvlhčování

URURU - ZVLHČOVÁNÍ

Veškerá vlhkost ve venkovním vzduchu k dispozici i uvnitř.

Ururu zvlhčovací podsystém používá speciální vestavěný zvlhčovací prvek ve venkovní jednotce, který vstřebává vlhkost z venkovního vzduchu a posílá ji do vnitřní jednotky.Dokáže efektivně vstřebávat vlhkost i z relativně suchého zimního vzduchu a rychle zvlhčit uvnitř místnosti.

Na rozdíl od domácích zvlhčovačů vnitřní jednotka URURU SARARA nemá žádný zásobník na vodu ,tudíž odpadá nutnost napojení na přívod vody, a časově náročné čištění.Zároveň to znamená, že se není třeba obávat růstu bakterií a jiných mikroorganismů.

Zvlhčený vzduch se zdá být teplejší

Suchý vzduch se zdá být chladnější, než vlhčí vzduch o stejné teplotě. S URURU zvlhčováním budete mít pocit většího tepla  i v méně vytápěné místnosti, což poskytuje úspory nákladů na vytápění.Vlhčí vzduch zároveň snižuje zdravotní  potíže doprovázející zimní období, jako je přesušená kůže nebo bolesti v krku a vytváří prostředí, ve kterém se hůře daří virům.

SARARA - ODVLHČOVÁNÍ

Stejně jako je zvlhčování přínosem pro pocit pohodlí v zimě, tak odvlhčování zlepšuje komfort v létě.Vysoká vlhkost vzduchu v letním období dokáže způsobit, že se v místnosti zda být horko a dusno, i když v ní není nikterak vysoká teplota. URURU SARARA ovšem dokáže snížit vlhkost vnitřního vzduchu, aniž by ovlivňovala teplotu v místnosti tím, že smíchává studený  odvlhčený vzduch s teplým vzduchem a vytváří tak odvlhčený vzduch o příjemné teplotě. Tato funkce zamezuje přehnanému ochlazování vzduchu, což obzvlášť ocení lidé citliví na studený vzduch.Pokud se teplota vnitřního vzduchu zvýší natolik, že i odvlhčeným  vzduchem se zdá být příliš teplo,URURU SARARA vzduch ochladí jako klasická klimatizace a při tom odvlhčí.

 

VÝKONNÁ VENTILACE

URURU SARARA je první klimatizační jednotka pro domácnost, terá je schopná obměnit celý objem průměrně velké místnosti ( 26m2) čerstvým vzduchem za 2 hodiny - přesně tak , jak je doporučováno hygieniky.

 

VÝKONNÉ ČIŠTĚNÍ VZDUCHU

Zlepšená kvalita vnitřního vzduchu díky technologii Daikin Flash Streamer.

Přiváděný vzduch  je čištěn ve dvou etapách.

1) ve venkovní jednotce - zde jsou odbourané zplodiny a nepříjemné pachy.

2) ve vnitřní jednotce - zde se čistí vzduch necirkulovaný z místnosti a vzduch z venkovní jednotky přefiltrován proti prachu a palu. Za pomoci foto-katalického filtru je zbavován pachů uvnitř místnosti. Za pomocí technologie Flash Streamer jsou ze vzduchu odbourány  viry, plísně, formaldehydy a další mikroskopiské částice.

 

Odkaz na jednotku: http://www.klimatizace.net/daikin-ururu-sarara-ftxz-n

 
Akce
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace