Nízkoteplotní vytápění - kombinace výhod

Rychlý vývoj v oblastech vytápění a tepelné izolace budou umožňuje, aby topná voda o teplotě 55°C nebo i méně okázala vyhřát celý objekt i při extrémně nízkých venkovních teplotách. Vysoký komfort a zároveň snížení spotřeby energie se dosahuje menším teplotním spádem mezi topným tělesem a teplotou v místnosti. Většina moderních vodních otopných soustav pracuje při nízkých teplotách topné vody, dodávající teplo prostřednictvím radiátorů nebo podlahovým vytápěním, případně jejich kombinací.

 

Možnost výběru a novinky v sortimentu - NEPŘEHLÉDNĚTE:

  • Kompaktní jednotka MONOBLOCK
  • Vnitřní HYDROBOX - integrovaná vnitřní jednotka vč zásobníku TUV 180 a 260L
  • Vnitřní HYDROBOX - nástěnné provedení, standardní zásobník TUV 150 , 200 , 300L

 

Ke stažení: daikin-altherma-lt-nizkoteplotni-tepelne-cerpadlo

Ke stažení: Katalog vytápění

Ke stažení: Leták nová Altherma LT

Ke stažení: daikin-altherma-konvektor-chlazeni-vytapeni

Ke stažení: Althema MONOBLOCK

Ke stažení: Ceník Daikin - Vytápění - Tepelná čerpadla.pdf

 

Optimalizované použití tepelného čerpadla

 

Altherma advantages Altherma advantages Altherma advantages

Tepelná čerpadla jsou přirozeně "čistá" a spolehlivá zařízení a tradičně využívají technologii "voda-voda" nebo "vzduch-vzduch". Systém "vzduch-voda" Althermy však představuje to nejlepší z obou technologií, spojující:

  • bubblesnadnou dostupnost vzduchu jako zdroje tepla
  • nízké pořizovací náklady (Nevyžaduje drahé vrty nebo rozsáhlé povrchové práce a ani nepotřebuje stavbu komínu. Systém se tudíž výborně hodí i do centra měst nebo tam, kde je omezený prostor.)
  • bezemisní provoz
  • snadnou instalaci a údržbu spolu s komfortem vodní otopné soustavy

Energie ze vzduchu = energie zdarma

Zdroji tepla pro nízkoteplotní otopné soustavy mohou být kotle na fosilní paliva nebo elektřina. Altherma, jako alternativa k těmto "tradičním" zdrojům, je však mnohem účinnější řešení. Více než 2/3 energie, kterou Altherma v průběhu roku dodá ve formě tepla, pochází ze vzduchu a je zdarma. Systém Altherma pracuje až do teplot -20 °C (za souběžného provozu záložního dohřívače), takže je schopný dodat veškeré teplo potřebné k vytopení objektu na komfortní teplotu. Všechna tepelná čerpadla vyžadují elektřinu pro přečerpání energie z nízké teploty na teplotu pro vytápění. Například Altherma může z 1 kW elektrického příkonu do objektu dodat 3-4,5kW tepla. (měření při podmínkách Eurovent (7 °C venkovní teplota/35 °C). Více informací >>

Flexibilní využití, jednoduchá instalace

Systém Altherma se skládá z venkovní a vnitřní jednotky, obě jsou velmi kompaktní. Venkovní jednotka může být diskrétně umístěna vně nových i stávajících rezidenčních budov. Vnitřní jednotka nevyžaduje svoji vlastní technologickou místnost a tak může být umístěna tam, kde to nejvíce vyhovuje. Dnes navíc v nástěném i kopaktním provedení.  Více informací >>

Komplexní řešení pro celoroční komfort

bubble3Mimo uspokojení základních požadavků na komfort v podobě dodávání tepla dokáže Altherma nabídnout mnohem víc. Systém Altherma je navržen i k celoročnímu ohřívání vaší teplé užitkové vody a může být dodáván i s možností chlazení pro horké letní dny. Altherma tak zajistí vaše pohodlí po celý rok.

Ukázky realizací výkon 5-8,5kW

Ukázky realizací výkon 11-16kW

Daikin Altherma venkovní jednotka
Daikin Altherma designová vnitřní jednotka + zásobník TUV 260L


 

Více obrázků z realizací v sekci reference - tepelná čerpadla

 
Akce
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace