60ad3967ebc95.webp
Čističky vzduchu

Čističky vzduchu - Čistý vzduch pro Váš domov

Čističky vzduchu odstraňují prach, cigaretový kouř, pyl a likvidují viry a bakterie v uzavřených místnostech. Tím napomáhají zmírňovat příznaky astmatu a jiných respiračních nemocí. Protože v místnostech trávíme stále více času, je zapotřebí věnovat větší pozornost kvalitě vzduchu v místnostech. Čističky jsou vhodné do domácností, kanceláří, čekáren a ordinací lékařů, hotelů, ale i tříd základních a mateřských škol.

Postaráme se o návrh řešení, špičkovou instalaci i případný servis

27 let zkušeností s klimatizační a vytápěcí technikou

Kvalita vzduchu, který dýcháme, je ve stále vyšší míře spojována se zdravotními problémy. Alergických onemocnění a astmatu mezi lidmi přibývá. Podle EFA* trpí v Evropě více než 80 milionů lidí některou z forem alergického onemocnění a tento počet stále roste. Dnešní budovy jsou sice mnohem lépe izolovány než kdy dříve, ale následkem je omezená výměna venkovního a vnitřního vzduchu. V důsledku toho pak vzduch, který dýcháme uvnitř, může byt paradoxně mnohem více znečištěn než vzduch venkovní. Navíc je nutno připočíst, že ve vnitřních prostředích strávíme běžně až 90 % svého času.

EFA: Evropská federace sdružení pacientů s alergiemi a onemocněním dýchacích cest /

 Vnitřní vzduch může obsahovat

 •  Alergeny, jako např. pyly, prach, trus roztočů a chlupy domácích zvířat
 •  Aktivátory těžkých alergenů, jako např. plísně, tabákový kouř, výfukové plyny, těkavé látky z kosmetických přípravků a jiné pomocné látky

Alergeny jsou nečistoty ve vzduchu, které mohou vyvolávat alergické reakce. Ty mají zvýšený negativní účinek na lidské zdraví, takže dochází ke zhoršování symptomů a spouštění latentních alergií.

Pyly - pylová sezóna je období, ve kterém se v ovzduší vyskytují pyly. Trvá až deset měsíců v roce. Pylovou sezónu můžeme v našich podmínkách rozdělit na tři období, kdy v každém z nich převládá jiná skupina alergenů. Nejčastějšími původci alergií jsou pyly dřevin, trav a plevelů.

Prach - tvorbu prachu ovlivňují domácí roztoči. Obecně jsou domácí roztoči přítomni na veškerém povrchu i ve vzduchu. Prach v domácnostech často obsahuje nebezpečné chemikálie z předmětů.

Čističky vzduchu jsou navrženy tak, aby tuto funkci plnily co možná nejúčinněji a aby produkovaly čistý, zdraví a neškodný vzduch. Současně také dokáží filtrovat částice produkující pachy a rozkládat je. Tím se eliminují bakterie, viry a nežádoucí zápach. Odstraněním nežádoucích a potenciálně nebezpečných částic přispívá čistička k vytvoření zdravého a lepšího prostředí domácností.

Čističky jsou vhodné do domácností, kanceláří, čekáren a ordinací lékařů, hotelů, ale i tříd základních a mateřských škol.

Pro správný výběr čističky vzduchu je důležitý správný výběr výkonu čističky vzduchu. Pro jeho určení je důležité vědět objem místnosti. Správně zvolená čistička by měla svým výkonem 3x převyšovat objem místnosti. V případě poddimenzovaní výkonu čističky nedojde ke správnému vyčištění vzduchu.

Příklad pro správný výpočet výkonu čističky

Objem místnosti ( š x h x v ) x 3

Nevíte si rady s výběrem? Rádi Vám poradíme, stačí se jen zeptat.
63a07bc7a3767.webp

Beko čistička vzduchu ATP5500N

Čistička vzduchu

pomáhá zlepšit vzduch alergikům.

 • 5 v 1.
 • Snižuje riziko virového onemocnění.
 • HEPA filtr.
4.990 Kč
koupit
5d652a536e46c.webp

Čistička vzduchu Sinclair SP-45AN

Čistička vzduchu

pomáhá zlepšit vzduch alergikům

 • Pro místost 10-45m2.
 • Snižuje riziko virového onemocnění 
 • 3 rychlosti ventilátoru.
6.990 Kč
koupit
6017af55aab8e.webp

Čistička vzduchu Daikin MC 55 W

Čistička vzduchu

pro výkonné čištění vzduchu

 • Pro místnost do 82 m2.
 • 3 rychlosti ventilátoru
 • HEPA filtr.
12.026 Kč
koupit
1
2