65cc7ddb42e3d.webp

Oprav dům po babičce

Nová zelená úsporám - Oprav dům po babičce

Zálohová dotace pro majitele starších staveb, kteří zvažují komplexní rekonstrukci domu s cílem výrazně si snížit výdaje za bydlení. Hlavní rozdíl oproti NZU Standard je v poskytnutí dotace předem (zálohová dotace) a dále v dodatečných bonusech. 

Kdo může žádat

  • Vlastníci rodinných domů a rekreačních objektů využívaných k trvalému bydlení, kteří jsou ekonomicky aktivní (zaměstnanec, zaměstnavatel, OSVČ, pracující důchodci, pracující studenti, rodič na mateřské dovolené)

Na co se dotace vztahuje, na co lze čerpat

Podmínkou čerpání zálohové dotace je realizace optimálního zateplení objektu, kterým bude dosaženo požadovaných energetických úspor. Současně je možné získat podporu na další úsporná opatření, jako je instalace FV systému, výměna zdroje vytápění a ohřevu teplé užitkové vody, dešťovka, dobíjecí bod pro automobil a další.

Něco navíc

  • Podpora „Oprav dům po babičce“ cílí na mladé rodiny s dětmi a díky tomu obdrží žadatelé RODINNÝ BONUS ve výši 50.000,- Kč na každé nezaopatřené dítě, příp. ve výši 25.000,- Kč v případě je-li ve střídavé ne-li společné péči.
  • Žadatelé z Karlovarského, Moravskoslezského a Ústeckého kraje a obcí podporovaných státem dostanou bonus 10% z celkové výše dotace.
  • K žádostem s doloženým výpočtem enviromentálního hodnocení, které získají nenulové bodové hodnocení lze získat Bonus za environmentálně šetrné řešení projektu v max. výši 30.000,- Kč

Environmentální certifikaci budov - hodnotí jak budova ovlivňuje své okolí v průběhu svého životního cyklu a její dopad na životní prostředí.

Podoblast podpory C.1 - výměna zdrojů tepla

(kotel na tuhá paliva, elektro kotel, plynový kotel, krbová kamna, el. přímotopy)

Dotace na výměnu neekologických kotlů na pevná paliva nižší třídy než 3. emisní třídy, kotlů na lehké topné oleje, lokální topidla (např. přímotopy nebo kamna na tuhá paliva) využívaných jako hlavní zdroj vytápění nahrazených za kotel na biomasu příp. tepelné čerpadlo. Zároveň je možné čerpat i na výměnu plynového kotle staršího 20 let či elektro kotle.

Kolik můžete získat

 Typ zdroje POPIS  Výše dotace (Kč) Pouze vytápění  Výše dotace (Kč)Vytápění + ohřev vody
TCA/TCA+ Tepelné čerpadlo vzduch - vzduch 60.000,- 80.000,-
TCV/TCV+ Tepelné čerpadlo vzduch - voda  80.000,-  100.000,-
TC-FV Tepelné čerpadlo pro teplovodní systém vytápění a ohřev vody s podporou FV  125.000,-  125.000,-
TCK/TCK+ Tepelné čerpadlo země-voda s plošným kolektorem  120.000,-  140.000,-

 

Podmínky dotace - podoblast C.1:

  • Alespoň částečně zateplený dům dosahující minimálně úrovně D klasifikační třídy energetické náročnosti budovy (prokázat Průkazem energetické náročnosti budovy).
  • Výměny plynových kotlů a plynových topidel starších než 20 let (stáří plynového spotřebiče doložit protokolem o uvedení do provozu příp. servisním protokolem nebo zprávou o kontrole spalinové cesty plyn. spotřebiče).
  • Nově instalovaným zdrojem musí být tepelné čerpadlo (cílem je vyměnit ty nejstarší atmosférické kotle)
  • Platí i zpětně pro způsobilé výměny, které proběhly po 1. lednu 2021.
  • 10% bonifikace pro lokality sociálně znevýhodněných obcí s rozšířenou působností (ORP).
  • Podpora opatření TČ+FV je určena pro systémy kombinující tepelné čerpadlo a stávající či nový fotovoltaický systém, který splňuje stejné požadavky na instalaci jako fotovoltaické systémy podporující efektivní využívání tepelného čerpadla.

 

Vše kompletně vyřídíme za vás

 Našim zákazníkům nabízíme ve spolupráci s naším renomovaným partnerem DEKAMA TRADE, s.r.o. kompletní vyřízení dotace od vypracování a podání žádosti na příslušné úřady až po vyplacení finanční částky za předpokladu instalace produktu z naší široké nabídky tepelných čerpadel DAIKIN a SAMSUNG.

Tepelná čerpadla máme skladem

Tepelná čerpadla DAIKIN a SAMSUNG máme na skladě. Nemusíte se obávat dlouhých dodacích lhůt. S námi ještě stihnete topnou sezónu s novým zdrojem vytápění.

Dotované technologie tepelných čerpadel

Aktualizováno 14.02.2024

Máte dotazy

Nebo chcete vědět více? Neváhejte nás kontaktovat, jsme tu pro vás.

 

 

 

2