Archív

Daikin FTXS42K / RXS42L

Klimatizační jednotka v energetické třídě A++. Výkon chlazení 4,2 kW, výkon topení 5,4 kW.

Dostupnost: do 3 dnů
Poptat

Tyto jednotky jsou vyráběny v malých výkonech, a proto jsou vhodné pro perfektně izolované objekty s malými místnostmi. Díky jejich tvaru, barvě a velikosti výborně ladí a splývají s okolím.

 • VÍCEZÓNOVÉ POHYBOVÉ ČIDLO: Jednotky s tímto čidlem mají schopnost automaticky směrovat proud vzduchu pryč od osob v místnosti. To zlepšuje pocit pohodlí, zabraňuje  foukání vzduchu přímo na člověka. Čidlo má samozřejmě  funkci úspory energie, pokud není zjištěna osoba v místnosti po dobu 20 minut ,tak se jednotka automaticky přepne do úsporného režimu.
 • EKONOMICKÝ REŽIM: umožňuje omezit maximální spotřebu energie klimatizace v případě, že máte problémy s pojistkami při souběžném použití více zařízení ( mikrovlnka,pračka, vysavač,..), nebo chcete omezit spotřebu elektrické energie. Tato funkce se deaktivuje při nastavení maximálního výkonu.
 • REŽIM KOMFORTNÍHO PROUDĚNÍ : automatické směřování proudu vzduchu tak, aby nedocházelo k foukání přímo na osoby,ale aby bylo dosaženo co nejpříjemnější distribuce teploty v místnosti.
 • 3-D PRŮTOK VZDUCHU: jednotky s touto funkcí směřují vzduch nejen nahoru a dolů,ale také do stran, tím získáváme stejnou teplotuv celé místnosti. 
 • VÝKONNÝ REŽIM: umožňuje dosažení maximálního výkonu po stisknutí jednoho tlačitka. Tato funkce umožňuje zchladit nebo vytopit místnost v co nejkratším čase. Po 20minutách se jednotka automaticky přepne do normálního režimu, aby zamezila plýtvání energie.
 • TICHÝ PROVOZ VNITŘNÍ JEDNOTKY: s touto funkcí lze dosáhnout mimořádně nízké hladiny hluku. Ideální pro instalaci v ložnicích, kde i pře zapnutou kimatizace je umožněn nerušený spánek.
 • TICHÝ  PROVOZ VENKOVNÍ JEDNOTKY: využijeme v hustě obydlených oblastech nebo bytových domech, kde musíme dbát na to, aby jednotky neobtěžovaly okolí svou hlučností zejména v nočních hodinách.
 • TÝDENNÍ ČASOVAČ:  umožňuje naprogramovat celý týden provozu klimatizace. Na každý den lze zadat až 4 provozy.
 • TITANOVÝ APATITOVÝ FOTOKATALICKÝ VZDUCHOVÝ FILTR: Čistí vzduch prostřednictvím skrytých ale účinných reakcí: vrstva hydroxypatitu ve filtru absorbuje bakterie, viry, amoniak, oxid dusíku a jiné škodlivé látky. Poté oxid titaničitý, aktivovaný působením denního světla, generuje hydroxylové radikály které rozpouští absorbované látky  na neškodné substance vody a oxidu uhličitého. Zcela nepozorovatelně, až na čerstvý a čistý vzduch v místnosti.
 • ONLINE CONTROLLER: jednotky s touto funkcí lze ovládat odkudkoli a kdykoli,jednoduše pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Tato funkce vyžaduje vybavení volitelným příslušenstvím a připojení k síti. Kromě jednosuchého ovládání  jednotek přes mobilní zařízení, má také většina jednotek k dispozici možnost připojení k sofistikované domácí síti nebo centrálnímu řízení Daikin ( připojení k BACnet nebo LON je možné přes Daikin Dlll-Net)
 • MULTI-SPLIT APLIKACE: tato jednotka může být přiojena k multi-splitové  venkovní jednotce. Multi-splitové aplikace umožňují chladit několik místností pomocí jedné venkovní jednotky, která umožňuje jednodušší a elegantnější instalaci s nižšími nároky na prostor. Na takovou to jednotku lze napojit 2-5 vnitřních jednotek
 • EXTRA ŠIROKÝ PROVOZNÍ ROZSAH : tyto jednotky mohou spolehlivě pracovat v režimu chlazení i při venkovních teplotách až -15oC, tím jsou vhodné pro technické celoroční chlazení ( neplatí pro aplikace MULTI - SPLIT ).

Technické parametry:

Energetická třída  A++
Výkon chlazení  4,2 (1,7-5,0) kW
Výkon topení  5,4 (1,7-6,0) kW
Použité chladivo  R-410A
Napájení  1/220-240/50 ph-V-Hz
El.příkon při chlazení  1,25 kW
El příkon při topení  1,31 kW
SEER  6,80
SCOP  4,20 
Hlučnost vnitřní jednotky- chlazení  21-45 dB (A)
Hlučnost vnitřní jednotky - topení  22-45 dB (A)
Hlučnost venkovní jednotky- chlazení  44-48 dB (A)
Hlučnost venkovní jednotky- topení  45-48 dB (A)
Rozměry vnitřní jednotky (ŠxVxH)  900 x 298 x 215 mm
Rozměry venkovní jednotky (ŠxVxH)  765 x 550 x 285 mm
Hmotnost vnitřní jednotky  11 kg
Hmotnost venkovní jednotky  39 kg
Max. délka potrubí  20 m
Max. výškový rozdíl  15 m
2