obrazek neni k dispozici
Vysokoteplotní tepelné čerpadlo

Vysokoteplotní tepelné čerpadlo

Přemýšlíte o rekonstrukci stávajícího systému vytápění? Pořiďte si vysokoteplotní tepelné čerpadlo Daikin Altherma! Pojďte se podívat, jaké výhody vám tato změna přinese a z čeho můžete vybírat.

Proč zvolit vysokoteplotní čerpadlo Daikin Altherma?

Vysokoteplotní tepelná čerpadla Daikin Altherma vzduch - voda je díky malým rozměrům ideální pro výměnu starých kotlů.
Lze je bez problémů připojit na stávající potrubí a radiátory. Tepelná čerpadla Daikin jsou energeticky nenáročná a při tom velmi komfortní. Vzhledem ke stále se zvyšujícím cenám alternativních zdrojů energie se investice do tepelného čerpadla vyplatí.

Je třikrát efektivnější než vytápěcí soustavy na fosilní paliva nebo elektrickou energii. Tepelné čerpadlo plnohodnotně nahrazuje tradiční kotel. Skládá se z vnitřní a venkovní jednotky.

VTC - 1 VTC - 2 VTC - 3 VTC - 4


Dělený systém Split

Ve venkovní jednotce Daikin Altherma je tepelné čerpadlo odebírající teplo z okolního vzduchu. Tím získáme 2/3 použitého tepla z obnovitelných zdrojů, což je zdarma. Vysokoteplotní tepelná čerpadla Daikin mají jeden kompresorový okruh ve venkovní jednotce a druhý ve vnitřní. Tím docílíme i při nízkých venkovních teplotách, bez přídavného topného tělesa, optimální komfort.

Jednotky se dodávají o výkonu 11, 14 a 16 kW. Pro výkon vyšší než 16 kW je možné zapojit tepelné čerpadlo do kaskády (většího celku) a to až do topného výkonu 256 kW.

Zásobník na teplou užitkovou vodu

K ohřívání teplé užitkové vody není zapotřebí instalace přídavného el. ohřívače. Díky vysoké teplotě můžeme v systému ohřívat teplou užitkovou vodu bez nutnosti přídavného el. ohřívače. Pro čtyřčlennou rodinu je dostačujícím řešením standardní zásobník TUV. Pokud si zákazník přeje mít větší zásobník vody, lze ho samozřejmě přiobjednat zásobník větší.

Radiátory a vysokoteplotní tepelná čerpadla

Vysokoteplotní tepelná čerpadla jsou navržena pro vysokoteplotní radiátory. Ty se dodávají v mnoha velikostech a v různých designech, aby vyhovovaly požadavkům na vytápění i vzhled. Lze je regulovat individuálně nebo prostřednictvím ovládání centrálního vytápění.

Solární systém

Vysokoteplotní tepelné čerpadlo může využívat pro ohřev sluneční energii. Pokud solární energie nebude spotřebována ihned, je možné uložit větší množství ohřáté vody v zásobníku k tomu určenému. Takto ohřátá voda se dá využít po dobu jednoho dne jako užitková nebo k vytápění.

Potřebuji poradit

Není instalace jako instalace – aneb proč je kvalita instalace tak důležitá

Více jak 80 % technických problémů je způsobeno nekvalitní instalací, při dopravě nebo špatným návrhem zařízení.
Nekvalitní montáž může negativně ovlivnit životnost zařízení a jeho účinnost.

Společnost Daikin a společnost A-Z Chlazení s.r.o. jako Home Comfort Expert partner si toto plně uvědomují, a proto je naším společným cílem dbát na kvalitu instalace prováděnou instalačními společnostmi.

Aby tepelná čerpadla po léta spolehlivě, bezpečně a efektivně fungovala, je důležité, aby instalaci a uvedení do provozu provedla skutečně odborná instalační firma.

Společnost A-Z Chlazení s.r.o. je jeden z největší partnerů Daikin v České republice a poskytuje autorizovaný prodej a montáž tepelných čerpadel Daikin Altherma. Přes 800 prodaných tepelných čerpadel a přes 450 vlastních realizací. MY TOPÍME.
Pro více podrobností nás neváhejte kontaktovat.

2